KAM ZA KULTUROU: Babí léto ve Zlínském kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ - O víkendu nebudete vědět, kterou akci navštívit dřív. Těšit se můžete například na Den Zlínského kraje, ohňový festival nebo na festival plný chutí a vůní.

V Popovicích se bude v sobotu 21. září konat druhý ročník ohňového festivalu FAJR. Akce bude začínat ve 13.00 hodin slavnostní střelbou z děl. Poté se budou až do večerních hodin střídat taneční, šermířská a hudební vystoupení. V průběhu hlavního programu bude probíhat bohatý program pro děti VE SLUŽBÁCH KRÁLE, po areálu Amfíku Bukovina bude rozmístěno několik stanovišť, kde se děti budou učit etice, koordinaci pohybu, boji, výtvarné činnosti, tanci a dokonce se postaví armádě jeho veličenstva krále v papírové bitvě. Dále bude připraveno i několik workshopů nejen pro děti, ale i dospělé – např. práskaní bičem, žonglérský workshop, ukázka palných zbraní 1. světové války a americké občanské války, dobová ležení, jarmark s ukázkou výroby šperků, papírového zboží i kovářských výrobků. Nebude chybět ani skákací hrad a malovaní na obličej. Dobré jídlo a vychlazené i teplé pití bude připraveno. Třešinkou na dortu bude několik skupin s ohňovým vystoupením.

Letos již po desáté je pro obyvatele a návštěvníky Zlína připraven Den Zlínského kraje, který proběhne na několika místech v okolí sídla Zlínského kraje ve východní části továrního areálu v sobotu od 9.00 do 22.00 hodin. I letos se můžete těšit bohatý kulturní i doprovodný program pro všechny generace. Během celého dne budete moci ochutnat vynikajících pochutiny z našeho kraje.

Osobnost nejlepšího atleta 20. století, čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, si můžete připomenout účastí na 17. ročníku Memoriálu Emila Zátopka, který se koná v sobotu 21. září jak v jeho rodišti – Kopřivnici, tak v Rožnově pod Radhoštěm, kde je pochován na čestném pohřebišti u kostela sv. Anny v areálu Valašského muzea v přírodě. Areál Dřevěného městečka bude tento den volně přístupný.

Příznivci skautingu vyrazí v sobotu 21. září do Slavičína oslavit s místním skautským střediskem 100 let skautingu ve Slavičíně. V areálu U Sokolovny bude od 14.00 hodin připraven bohatý program, v němž nebudou scházet divadelní představení pro děti i dospělé, kapela Plantážníci a závěrečný skautský táborák.

Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se v sobotu 21. září můžete dozvědět spoustu informací o bramborách a zelí. Od 10.00 do 16.00 hodin zde totiž bude probíhat Slovácký festival chutí a vůní, což je gastrofestival zaměřený na tradiční kuchyni Slovácka. Letos se bude kouzlit právě z brambor a zelí.

Vůně čerstvě upečeného domácího chleba bude zdaleka lákat k návštěvě oblíbené Zvonice na Soláni na hřebeni Vsetínských Beskyd. V sobotu od 14.00 hodin můžete ochutnat různé druhy chleba, ochutnávka bude doplněna voňavým domácím sádlem, škvarky, kyškou, domácím máslem, tvarohem a jinými domácími produkty. Po celé odpoledne budou k dobré náladě zpívat Rožnovštví ogaři.

V evropsky jedinečné KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště se celá rodina zabaví v sobotu 21. září. Od 9.00 do 17.00 hodin zde bude probíhat akce Děti, KOVOZOO a Hefaistos. Výzvou pro mnohé bude možnost vyrobit si vlastní zvíře, proběhne ojedinělá soutěž kovářů. K tomu si prohlédnete 250 zvířat z kovového odpadu, maják Šrotík, loď Naděje, vyhlídkové lávky, muzeum veteránů, muzeum zemědělství, gumové bludiště.

Kdo se bojí a chce se stát Nebojsou měl by v sobotu 21. září ve večerních hodinách vyrazit na hrad Brumov. Od 19.00 do 22.00 hodin zde bude pěkně živo, nebude scházet tradiční strašení a vystoupení skupin historického šermu, či občerstvení či atraktivní ohňová show.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x