V Otrokovicích začala topná sezóna

OTROKOVICE – Městská společnost Tehos zahájila ve čtvrtek v Otrokovicích topnou sezónu. Topení rozehřívá v 5600 domácnostech, školách, úřadech a dalších institucích, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Romana Stehlíková.

Topná sezóna začala letos v Otrokovicích o týden dříve než loni. „V této souvislosti připomínáme odběratelům, že odpovědní zástupci jednotlivých domů mají možnost už pátým rokem zdarma sledovat parametry dodávky tepelné energie do svého domu včetně spotřeb tepla, a to prostřednictvím webových stránek společnosti,“ uvedl jednatel společnosti Tehos Tomáš Morys.

Vnitřní teplotu v bytech a tedy i spotřebu tepla totiž určuje koncový odběratel. „Díky technicky vyspělému systému centrálního vytápění v Otrokovicích s předávacími stanicemi umístěnými v jednotlivých domech jsme schopni plnit individuální přání a požadavky odběratelů tepla, kteří mohou například měnit nastavení doby topení, stanovovat noční útlumy topení, měnit nastavení takzvané ekvitermní křivky, čili teploty topné vody s ohledem na teplotu venkovního vzduchu,“ objasnil Morys.

Podle něj je potřeba lidem začátkem topné sezóny připomenout odvzdušnění radiátorů. „Potřeba je také kontrola funkčnosti termoventilů a termohlavic na jednotlivých radiátorech,“ připomněl Morys.

Podle mluvčí Jany Burešové zareagovala na ochlazení i Teplárna Otrokovice, která zahájila vytápění. Podle vyhlášky mnisterstva průmyslu a obchodu začíná topná sezóna 1. září a končí 31. května. „V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení,“ vysvětlila Stehlíková. Pokud by se teploty zvedly, může být vytápění přerušeno, upozornila Burešová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x