Valašskomeziříčské koupaliště se zřejmě rozroste o nový bazén

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašskomeziříčské koupaliště se zřejmě rozroste, zastupitelé totiž na svém posledním jednání diskutovali o využití „díry" po bazénu, která je součástí areálu a dlouhá léta zeje prázdnotou. Vyplnit by ji mohl nový venkovní bazén s širokou nabídkou aktivit, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jakub Mikuš.

O možnostech využití „díry“ po bazénu v areálu koupaliště se diskutuje dlouhodobě. Teď je však na stole jasná varianta řešení. Starosta Robert Stržínek na ní během léta spolupracoval s Miroslavou Wrzeckou, jednatelkou městské společnosti ST Servis provozující koupaliště, a zástupci firmy Berndorf, která mimo jiné dodávala nerezové komponenty valašskomeziříčského krytého bazénu. „Aktuálně máme na koupališti k dispozici dvě vodní plochy, z nichž jedna je určena malý dětem a druhou tvoří bazén se šesti plaveckými drahami. Jednoznačně nám však chybí bazén pro věkovou kategorii 15+ a zároveň i vodní vyžití pro starší generaci. Navštívili jsme proto několik venkovních koupališť mimo jiné Riviéra Brno, Aquapark Pasohlávky či Zubří. Naším cílem bylo od provozovatelů zjistit jejich zkušenosti s provozem,“ řekl starosta Stržínek.

Výstupem je studie zpracovaná firmou Berndorf, se kterou se seznámili zastupitelé. Studie počítá se zachováním původního zalomeného tvaru „díry“ po bazénu a s úpravou hloubky na 1,2 metru. „Nový bazén by mohly doplnit 16metrová skluzavka a 75metrový tobogán, které patří k nejoblíbenějším atrakcím. Velké oblibě se těší také vodní stěna, masážní trysky, lekníny, houpací záliv a starší návštěvníci oceňují zejména lehátka a sedátka s perličkou,“ vyjmenoval Lukáš Pokluda ze společnosti Berndorf.

„Studie je zpracovaná velmi střízlivě a zároveň odráží všechny potřeby našeho města v této oblasti. Odhadovaná realizační cena je vyčíslena na 55 milionů korun bez DPH s tím, že případnou realizaci je možné rozdělit do několika etap. Nyní chceme studii doplnit o případné podněty zastupitelů a občanů. Už příští rok by mohla naše společnost ST Servis vysoutěžit zhotovitele projektu,“ doplnil starosta Robert Stržínek.

Nový bazén by měl nabídnout plochu bezmála 800 m2. Stávající plavecký bazén přitom nabízí 375 m2, ten rekreační 585 m2 a dětské brouzdaliště 100 m2.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x