V Otrokovicích budou k vidění Květoňovy obrazy a Jechovy plastiky

OTROKOVICE - V Městské galerii Otrokovice se v pondělí 23. září uskuteční vernisáž výstavy Františka Květoně a Evžena Jocha. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou Besedou. „Zahájení výstavy je naplánováno na pondělí 23. září v 18.00 hodin,“ upřesnila Stehlíková.

František Květoň se narodil v roce 1953 ve Zlíně. Vystudoval uherskohradišťskou UMPRUM, obor užité a propagační grafiky. Další studium zahájil na Akademii výtvarného umění v Praze, ale z politických důvodů mu nebylo dokončení tohoto studia umožněno. Pracoval jako výtvarník v letecké továrně Moravan v Otrokovicích, kde 32 let vytvářel grafické návrhy reklamních tiskovin, navrhoval barevný design vyráběných letounů a zajišťoval prezentaci firmy doma i v zahraničí. Je členem Unie výtvarných umělců ČR a Sdružení výtvarných umělců moravských se sídlem v Hodoníně. Svými obrazy vyjadřuje vnitřní pocity i nálady a současně dává divákovi netušeně rozlehlý prostor také pro vjemy, představy a výklady. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách nejen doma, ale také v mnoha zemích Evropy i zámoří.

Evžen Jecho se narodil v roce 1945 ve Zlíně a od roku 1967 žije v Otrokovicích. Stejně jako František Květoň vystudoval v Uherském Hradišti UMPRUM. Postgraduálně Marketing a propagaci v Brně. Výtvarník za svůj život projektoval a graficky řešil řadu komerčních expozic a výstav pro řadu společností. Několik let se věnoval oblasti grafických symbolů, zkratek a novotvarů. Geometrie se promítla do jeho sochařské tvorby a této formě zůstává věrný. Člení, vrství a kombinuje geometrické tvary do komorních a monumentálních plastik a objektů. V počítačové grafice vytváří abstraktní geometrické kompozice z vlastních novotvarů.

Na výstavu i její vernisáž je zvána široká veřejnost. Vstup do Městské galerie je volný. Výstava bude ke zhlédnutí do 20. října. Otrokovická galerie je otevřena denně kromě pondělí od 14.00 do 18.00 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x