Síť sociálních služeb ve Zlínském kraji dozná změn

ZLÍNSKÝ KRAJ - S veškerými změnami v síti sociálních služeb, které připravuje Zlínský kraj pro zbytek roku 2019 i pro rok 2020, seznámila zastupitele na jednání Zastupitelstva Zlínského kraje radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor. Serveru Zlin.cz to řekla Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Zastupitelé většinou hlasů schválili Radou předložený návrh aktualizace Akčního plánu sociálních služeb, který podrobně popisuje všechny plánované změny.

„Tímto materiálem schvalujeme jakékoliv připravované změny v síti sociálních služeb. Často se jedná o formální změny v názvech organizací. Podstatné je sloučení dvou samostatných středisek v rámci Diakonie Českoslobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí,“ uvedla radní Michaela Blahová.

Samotnému projednání všech změn schválených v Zastupitelstvu Zlínského kraje podle ní předcházel proces projednávání s obcemi, se samotnými poskytovateli, s Týmem pro dohodu a se všemi dalšími zainteresovanými partnery. „Žádná změna v síti sociálních služeb se nemůže uskutečnit bez souhlasu všech zúčastněných partnerů. Až na závěr všechny projednané změny schvaluje krajské zastupitelstvo,“ podotkla radní Michaela Blahová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x