Policistům se podařilo dopadnout lupiče, který přepadl lékárnu v Kvasicích

KVASICE - Kroměřížským kriminalistům se nedávno podařilo dopadnout třicetiletého muže ze Zlínska, který si počátkem minulého měsíce pod pohrůžkou odnesl z kvasické lékárny dva tisíce korun. Nyní čelí obvinění z trestného činu loupež, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pachatel do lékárny vešel v odpoledních hodinách. Přistoupil k pultu, v ruce držel použitou inzulínovou stříkačku s jehlou směřující k lékárnici a požadoval dva tisíce korun. Při tom zdůraznil, že má hepatitidu typu C, píchá si drogy a byl by nerad, kdyby musel udělat něco ošklivého. Žena za pultem mu z obavy raději peníze vydala. Muž jí za bankovky poděkoval a prosil ji, aby ho neoznámila na policii, že jí peníze vrátí. Poté z lékárny odešel.

„Ihned po oznámení jsme po pachateli začali pátrat. Hledali jsme osobu, která by odpovídala popisu, jenž uvedla lékárnice, a zároveň jsme prověřovali veškeré získané informace. V uplynulých dnech se kriminalistům podařilo totožnost pachatele zjistit. Muž se u výslechu k činu přiznal. Ke spáchání tohoto skutku ho prý přiměla jeho tíživá životní situace. Nyní mu hrozí až deset let vězení,“ dodala policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x