Za bílého dne se zloděj vloupal do domu a ukradl zbraně i peníze

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Pouhých 90 minut stačilo pachateli krádeže k tomu, aby kompletně prohledal rodinný dům ve Valašských Kloboukách a odcizil odtud mobilní telefon, finanční hotovost a tři zbraně včetně průkazů. A to vše za bílého dne, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Třiačtyřicetiletý majitel odjel z domu v 17.00 hodin, chvíli před ním odjela i jeho přítelkyně s dětmi, která se vrátila zpět po hodině a půl. Hned ji upoutalo, že jsou otevřená vrata od garáže, po chvilce zjistila, že jsou odemčené domovní dveře a uvnitř rozházené oblečení, v kuchyni potom uviděla otevřené okno a rozbitý květináč. Uvědomila si, že je zřejmě někdo vykradl a zavolala svému příteli, který okradení oznámil na linku tísňového volání policie.

„Majitel domu zjistil, že mu zloděj ukradl 700 euro v hotovosti, mobilní telefon a tři zbraně i se střeleckým kufrem s příslušenstvím. Dovnitř se zřejmě dostal oknem v koupelně, jeho poškozením vznikla škoda za šest tisíc korun. Celkově si majitel vyčíslil škodu na sto tisíc korun. Kriminalisté na místě odebrali stopy a po lupiči nebo lupičích pátrají,“ doplnila Kozumplíková s tím, že za krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování hrozí pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x