Zastupitelé schválili zadání studie na modernizaci a dostavbu zlínské nemocnice

ZLÍN - Zastupitelé Zlínského kraje schválili návrh hnutí ANO 2011 na zpracování studie Modernizace a dostavba KNTB ve Zlíně a uložili Radě Zlínského kraje zajistit její zpracování. Hodnota zakázky se předpokládá ve výši 7 milionů korun a podle časového harmonogramu by vítězný zhotovitel mohl podepsat smlouvu na začátku roku 2020, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

Předložení studie zastupitelstvu se předpokládá na začátku září příštího roku s tím, že mu bude předcházet projednání v komisích a výborech zastupitelstva.

„Jsem zásadně proti této studii, protože není potřeba, nicméně rozhodnutí zastupitelstva musím respektovat. Rekonstruovaná nemocnice nikdy nepřinese takový komfort pro léčbu jako nová nemocnice. Požadavek na další studii za 7 milionů korun vyplývá z nerozhodnosti a možná neschopnosti se rozhodnout mnohých zastupitelů. Musí si však uvědomit, že jejich úkol je posunovat kraj dopředu, ne stále čekat, až za ně vlastně rozhodne někdo jiný. Ti, kteří nechtějí novou nemocnici, z nás dělají průměrný provinční kraj a zpronevěřují se odkazu Tomáše Bati,“ sdělil k rozhodnutí zastupitelstva hejtman Jiří Čunek.

„V současné době existuje relativně podrobná studie na výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice v Malenovicích, není však k dispozici rovnocenný koncepční materiál Modernizace a dostavba stávající KNTB, zpracovaný nezávisle odbornou autoritou. Bez objektivního odborného vyhodnocení obou variant takovýchto koncepčních projektů nelze v orgánech kraje zodpovědně rozhodnout o jeho prioritách,“ zdůvodnil zadání studie Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana s tím, že studie na modernizaci zlínské nemocnice je nutno zadat tak, aby výstupem byly srovnatelné technické, časové a finanční parametry obou variant.

Podkladem pro zadání studie je stávající generel Krajské nemocnice T. Bati z roku 2008 a studie Nové krajské Baťovy nemocnice z roku 2019.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x