Součty Jedu na dřeň: letos dalších 538 potenciálních zachránců života

ZLÍN -  Pro letošek si organizátoři humanitární akce Jedu na dřeň mohou říci: hotovo. Posledním místem, kde se letos mohli do registru dárců kostní dřeně hlásit noví zájemci byl sobotní Den Zlínského kraje.

Na něm se podařilo získat dalších 86 dárců, mladých lidí do 35 let, kteří mohou zachránit lidské životy. Jedu na dřeň jede pátým rokem, krásným příkladem záchrany lidského života může být třeba Zlíňan Martin Navláčil, který se přihlásil hned na začátku při Barum rallye před čtyřmi lety, loni jej vybrali jako dárce a tak patří mezi vyvolené, kteří pomohli lidem s vážnou a dříve velmi často smrtelnou poruchou krvetvorby.

„I díky této iniciativě nám roste Národní registr dárců kostní dřeně, už máme přes 90 tisíc lidí, kteří nezištně podávají pomocnou ruku,“ přidává aktuální čísla neúnavná propagátorka hnutí Zdena Wasserbauerová z Otrokovic. Ona sama svojí iniciativou získala za více než dvacet let kolem 17 tisíc nových dárců.

Nábor v rámci Jedu na dřeň se letos odehrál na čtyřech akcích. V Praze na Prague Harley Days, ve Zlíně na Barum Czech rallye Zlín, znovu v Praze na Dnech IZS a nyní na závěr na zmíněném Dnu Zlínského kraje.

Celkový letošní součet zní 538 dárců, během pěti let už 3 255 dárců.

Podívejte se, jak to v tomto směru vypadalo na poslední akci ve Zlíně.

Video

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x