Zlínská zoo očekává návštěvníka s pořadovým číslem 600 tisíc

ZLÍN – Zoo ve Zlíně očekává o víkendu návštěvníka s pořadovým číslem 600 tisíc. Poprvé tak na konci hlavní sezóny překoná hranici 600 tisíc, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zahrady Romana Bujáčková.

Návštěvník projde branou nejspíš o víkendu. „Chystáme překvapení, a to víkendový pobyt v luxusním hotelu Baltaci Zlín, netradiční prohlídku areálu zoo a roční permanentku Zoo Zlín Family,“ uvedla Bujáčková.

V sobotu i neděli bude zoo otevřená od 8:30 do 18:00. „Během nadcházejícího víkendu mohou návštěvníci vidět letošní poslední komentované krmení. K nejoblíbenějším patří povídání u lachtanů nebo slonů,“ řekla Bujáčková. Rekordní návštěvnost zoo je 668 tisíc. Loni počtvrté za sebou překonala hranici 600 tisíc lidí, letos poprvé ji však překoná ještě v hlavní letní sezóně.

Zoo Zlín už několik let patří k turistickým cílům se stabilně velmi vysokou, a dokonce vzrůstající návštěvností. „Stálý zájem návštěvníků nás moc těší. Ukazuje, že naše poslání a roli se nám daří opravdu naplňovat. Za tímto úspěchem stojí nejen práce managementu a 90 zaměstnanců, ale také velká podpora ze strany zřizovatele zoo, statutárního města Zlína,“ řekl ředitel zoo Roman Horský.

Podle něj právě dlouhodobá a nepřetržitá přízeň představitelů města umožňuje dál zahradu rozvíjet, realizovat vize a projekty. „A to je podle našeho mínění důvodem, že k nám přicházejí nejen noví návštěvníci, ale opakovaně se vrací ti stálí,“ poznamenal Horský. Zoo Zlín se dlouhodobě umísťuje mezi desítkou nejoblíbenějších a destinací České republiky. Od roku 2003 je nepřetržitě nejvíce navštěvovaným místem Zlínského kraje.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x