Strážníci zachraňovali lidi uvězněné v bytech

ZLÍN - Lidem, kteří se ocitli ve vlastním bytě v těžké situaci, pomáhali v uplynulých dnech strážníci městské policie Zlín. Server Zlin.cz o tom informoval jejich mluvčí Pavel Janík.

První případ se odehrál v sobotu odpoledne na Bartošově čtvrti. Několik minut před druhou hodinou se na linku tísňového volání 156 obrátila žena, která měla strach o svoji 96letou sousedku. Ta měla ve svém bytě upadnout na podlahu a nedařilo se jí vstát.

O několik minut později hlídka MP Zlín komunikovala přes zavřené dveře s indisponovanou seniorkou a zjistili, že na zemi leží už o 5. hodiny ranní a nedokáže vlastními silami vstát.

„Strážníci proto požádali o pomoc Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Po žebříku hasičů pak jeden z členů hlídky vystoupal k oknu bytu, které se mu nakonec podařilo otevřít. Uvnitř pak našel vysílenou ženu, kterou následně převezli zdravotničtí záchranáři do krajské nemocnice,“ popsal akci Janík.

Druhý případ se odehrál v pondělí dopoledne v centru Zlína. Krátce po desáté hodině kontaktoval operační centrum MP Zlín správce bytového domu. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že z bytu ve čtvrtém poschodí vytéká voda, která už zatekla do kancelářských prostor v nižším podlaží. Byt se sice správce pokoušel otevřít, ale kvůli klíči zevnitř zámku se mu to nepodařilo. Na místo proto zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.
Strážníci posoudili situaci a rozhodli se využít svého zákonného oprávnění a do bytu se dostali za použití síly.

„Uvnitř ležel jednačtyřicetiletý bledý, dezorientovaný a třesoucí se muž, kolem něhož ležely obaly od různých léků,“ popsal mluvčí strážníků.

Hlídka MP Zlín proto ihned vyrozuměla zdravotnickou záchrannou službu a vedle poskytnutí první pomoci také zastavila unikající vodu. Záchranáři poté převezli muže k dalšímu vyšetření do nemocnice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x