Strážníci pomohli na svobodu muži, který se probudil v zaparkovaném autobusu

ZLÍN - Pořádným překvapením skončila cesta autobusem z Vizovic do Zlína pro 42letého muže. Doba strávená v hromadném dopravním prostředku se mu totiž nečekaně prodloužila, popsal serveru Zlin.cz mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Ve čtvrtek 26. září 2019 krátce před desátou hodinou večerní prováděla pěší hlídka Městské policie Zlín kontrolu autobusového nádraží. Přitom si strážníci všimli, že v jednom z odstavených autobusů sedí muž, který si svítil mobilním telefonem.

„Na dotaz hlídky, co dělá uvnitř zaparkovaného vozu, uvedl, že původně cestoval do Zlína z Vizovic. Po celodenní práci byl však natolik unavený, že během cesty usnul. Když se po více než hodině probudil, zjistil, že se nachází sám v uzamčeném autobusu a nemůže ven. Strážníkům také sdělil, že nechtěl otevírat dveře násilím a ani netušil, komu má zavolat. Vážně tak zvažoval možnost, že uvnitř přespí až do rána,“ vylíčil situaci Janík.

Hlídka MP Zlín poté kontaktovala dispečera, který na místo vyslal jiného řidiče a ten nešťastného cestujícího ze zajetí vysvobodil. Muž pak strážníkům ukázal koupenou jízdenku a když ti ověřili, že v autobuse nenapáchal žádnou škodu, pustili ho domů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x