Holešovské devítky rozšíří Knihovničku Holešovska

HOLEŠOV - Publikace s názvem Holešovské devítky je v pořadí již 37. přírůstkem Knihovničky Holešovska. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Hana Helsnerová.

Loňský úspěch publikace a výstavy Malé i velké holešovské osmičky byl velmi motivující, a tak byl i letos dodržen podobný směr. Připravena tedy je kromě publikace také stejnojmenná výstava. Autoři opět věnovali celou publikaci významným historickým mezníkům. Tentokrát je ale kniha ještě více orientována na místní spolky a organizace. Jelikož jsou „devítková“ výročí hojně zastoupena v dějinách nejen Holešova, ale také celé České republiky, bylo opravdu o čem psát. Z toho důvodu jsou „Devítky“ ještě obsáhlejším dílem než loňské „Osmičky“.

„Kniha Holešovské devítky přináší informace o mnoha událostech, jež se významnou měrou zapsaly do rozvoje naší společnosti. Můžeme začít už rokem 1849 a pak dále. Každý rok přinesl něco pozitivního nebo naopak negativního, co ovlivňovalo život obyvatel. V práci narazíme na velmi vypjatá období jak ze strany politických událostí, souvisejících s děním v celé Evropě nebo v naší zemi či nějakém bloku, kam se naše země řadila, tak i na přírodní anomálie, jež ovlivnily chod společnosti,“ těmito slovy knihu popsal starosta města Holešova Rudolf Seifert.

Stejně tak již zmíněná výstava pojednává o těch nejvýznamnějších meznících v historii spolků, klubů a organizací. Celkem 20 panelů přenese návštěvníky mezi dějiny Orla, do historie skautingu, do undergroundového Sorry klubu, mezi holešovské pionýry a další. Samozřejmě nechybí ani pojednání o historických předělech, které mají význam nadregionální.

Kniha je v prodeji na místě prvního kontaktu Městského úřadu Holešov, v Městském informačním středisku a v Městské knihovně Holešov. Výstavu pak je možné navštívit až do konce roku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x