Nemocnice Zlínského kraje začaly vydávat vlastní časopis

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nemocnice založené Zlínským krajem mají nový společný MAGNET. Tak se totiž jmenuje magazín určený pro pacienty i zdravotnický personál, serveru Zlin.cz to řekl PR specialista Nemocnic Zlínského kraje Zdeněk Dvořák.

První číslo nemocničního časopisu vychází právě v těchto dnech a čtenáři jej naleznou v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži.

Časopis je celobarevný, má rozsah 48 stran a pro zájemce je zdarma dostupný v ambulancích a na lůžkových odděleních všech čtyř zdravotnických zařízení. Nové číslo se v nich objeví vždy jednou za tři měsíce. „Název MAGNET není jen zkratkou pro magazín s nemocniční tématikou, ale má také symbolizovat naši snahu přitáhnout pozornost pacientů a vůbec všech lidí, kteří se o dění v krajském zdravotnictví zajímají. Věřím, že se nám to podaří i díky řadě zajímavých rubrik, které časopis obsahuje,“ vysvětlil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

MAGNET nabízí informace ze všech čtyř krajských nemocnic, které se o prostor v něm dělí rovným dílem. Kromě aktualit přináší také příběhy pacientů, články o nově zavedených diagnostických a léčebných metodách nebo technologiích, samozřejmostí jsou kvalitní fotografie, jimiž jsou texty doprovázeny. „Čtenářům představujeme také práci našich zdravotníků, osobností, hrdinů v bílém, kteří si určitě zaslouží uznání,“ uvedl Egon Havrlant, tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje.

Magazín má i speciální odlehčenou rubriku, která dostala název Nemocniční štafeta a představí vždy některého ze zdravotníků a jeho profesi z trochu jiného úhlu. „Štafetu chceme předávat mezi jednotlivými nemocnicemi. Vystihuje náš záměr spojovat ty, jimž není zdravotnictví ve Zlínském kraji lhostejné,“ doplnil Radomír Maráček.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x