Zlín se chystá podpořit terénní cyklistiku

ZLÍN - Zlínská radnice se rozhodla v následujících letech podpořit terénní cyklistiku. Pro její příznivce se chystá vybudovat hned několik novinek, serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Terénní cyklistika je velmi populární a dostupný sport, chceme podpořit děti, mládež i dospělé ve sportování v přírodě, a také rozšířit možnost aktivního trávení volného času v blízkosti města, “ zdůvodnila zlínská zastupitelka Zuzana Fišerová, která je hlavním hybatelem myšlenky. Nyní se intenzivně pracuje na jednotlivých fázích projektu.

„V první fázi, která by měla být hotová již příští rok, by mělo dojít k proznačení mnoha kilometrů stávajících cest a lesních pěšin již využívaných cyklisty v okolí Zlína,“ uvedl radní Jiří Jaroš, který je členem pracovní skupiny, věnující se tomuto projektu.

Druhou fází, která se souběžně připravuje, je vybudování sportoviště pro terénní cyklistiku, zejména se jedná o stezky určené pro horské kolo, tzv. singletraily. Dále by součástí tohoto sportoviště mohl být pumptrack spolu se skillcentrem pro trénování jízdních dovedností,“ doplnil radní. Pumptrack je unikátní dráha pro děti i dospělé, kde se udržuje rychlost jen „pumpováním“ mezi klopenými zatáčkami. Singletraily jsou úzké jednosměrné přírodní stezky budované speciálně pro horská kola. Biker nejdříve vystoupá na začátek trailu a pak ho trail vede zvlněným terénem různé obtížnosti. Zmapování vhodných lokalit pro traily provedla pro zlínský magistrát Česká mountainbiková asociace, podle níž je nejvhodnější lokalitou pro pumptrack umístění u sportovního areálu Vršava, pro traily pak oblast nad Vršavou směrem na Štípu a Hvozdnou. „Byli bychom rádi, kdyby se do tvorby mapy cest vhodných k terénní cyklistice zapojila i zlínská bikerská komunita,“ doplnila Zuzana Fišerová.

Cílem je prý vytvořit kvalitní síť cest, kdy si biker bude moci zvolit trasu, bude vědět, odkud a kam po ní dojede, také s jakým převýšením, a vše bude mít propojeno s webovou aplikací. Bikeři se mohou ozvat na mail jiri.jaros@pirati.cz pro bližší informace o mapování,“ uzavřela zlínská zastupitelka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x