Oprava chodníků v parku přijde na 3,5 milionu korun

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Ve druhém říjnovém týdnu město Rožnov pod Radhoštěm zahájí opravu chodníku v městském parku. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Marek Havran.

V první etapě město opraví chodník kolem Lázeňského hájku, a to v délce 125 metrů. Město za jeho opravu zaplatí ze svého rozpočtu 831 tisíc korun. V dalších letech se předpokládá pokračování v opravách těchto chodníků v Horním i Dolním parku. Předpokládané náklady na opravy těchto chodníků se budou pohybovat kolem 3,5 milionu korun.

V první fázi oprav, která započne v prvním říjnovém týdnu, se bude řešit celkem 125 metrů chodníku. „Povrch chodníku je navržen z odseků z mrákotínské žuly. Chodník bude z obou stran uložen do žulových krajníků z lámaného kamene uložených do betonového lože,“ uvedl Drahomír Janíček z Odboru správy majetku rožnovské radnice.

Jelikož je chodník součástí souboru pozemků kulturní památky Valašského muzea v přírodě evidované v Ústředním seznamu kulturních památek, předcházelo vydání závazného stanoviska Krajského úřadu jednání s Národním památkovým ústavem, ze kterého vzešlo materiálové a barevné provedení chodníků.

„Opravy chodníků v městském parku budou v následujících letech pokračovat dalšími pěti etapami a prioritou jsou chodníky v Horním parku. Předpokládané celkové náklady na opravy těchto chodníků se budou pohybovat kolem částky 3,5 milionu korun,“ upřesnil Drahomír Janíček.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x