Uherské Hradiště se rozhodlo rozšířit květinovou výzdobu ve městě

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská radnice se rozhodla rozšířit květinovou výzdobu ve městě. Nově bude také v ulici Sokolovská, serveru Zlin.cz to za uherskohradišťskou radnici sdělila Lenka Procházková.

Doslova nadšení vyvolala v letošním roce úprava záhonu podél autobusového nádraží na Velehradské třídě, kde byla v vyseta pestrá směs letniček a trvalek. Proto se město Uherské Hradiště pustilo do dalšího rozšiřování květinové výzdoby.Tentokrát se jedná o cibuloviny, jejichž výsadba ozdobí travnaté plochy podél ulice Sokolovské.

„Stejnou technologií mechanizované výsadby byly v roce 2015 vysázeny pásy narcisů, jejichž květy žlutě rozzáří město vždy v předjaří, tedy v době, kdy se okolní zeleň teprve probouzí. Podobně by tomu mělo být i u letošní nové výsadby cibulovin, ale v tomto případě se jedná o pestrobarevnou směs nízkých tulipánů a krokusů. V předjaří příštího roku bychom se tedy měli dočkat rozkvetlého koberce v délce 120 metrů, který lemuje chodník podél ulice Sokolovské,“ upřesnila Procházková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x