KAM ZA KULTUROU: Zveme vás na víkendové akce

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na Slovácku se rozloučíme s cyklistickou sezonou sklenkou vína, v Kroměříži proběhne Den uniformovaných sborů a Karlovice potěší milovníky dobrého jídla.

Cyklisté na Slovácku se budou v sobotu 5. října loučit s cykloturistickou sezonou při 14. ročníku symbolického zavírání cyklostezek. Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska je určena velkým i malým jezdcům, k dispozici jsou trasy na kole, koloběžce či pěšky. Registrace účastníků proběhne v sobotu v 8.30 – 9.30 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, registrovaní účastníci mj. získají mapku s plánem zvolené trasy. Součástí akce je tradičně bohatý doprovodný program jak v Uherském Hradišti, tak v zastávkách jednotlivých tras.

V Jezuitském sklepě na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě bude v sobotu již od 9.00 hodin otevřeno pro účastníky akce „Na kole vinohrady“, od 17.00 hodin pak bude zahájen program složený z volných a řízených degustací za doprovodu cimbálové muziky Jaroslava Čecha.

V sobotu 5. října  ekofarma Agrofyto Lidečko v podhůří Javorníků od 10.00 do 16.00 hodiny připravila zajímavou akci „Poznej svého farmáře“. Seznámíte se nejen s postupy používanými ve výrobě biopotravin, ale uvidíte, jak lze v moderní době aplikovat lety osvědčené tradiční metody. Je připraven také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Atraktivní akce se v sobotu 5. října koná také v Kroměříži. Během letošního Dne uniformovaných sborů se návštěvníci seznámí s ukázkami pozemní a letecké techniky, které oživí dynamické ukázky. K vidění budou například letadla Piper, Spitfire, tank T-54, Pandu, Bran-carrier. Spokojeni budou i milovníci veteránů. Akce se koná od 10.00 do 17.00 hodin na letišti v Kroměříži, celý den bude zajištěna doprava historickými autobusy. Vstup je bezplatný.

11. ročník Karlovského gastrofestivalu i letos slibuje 3,5 km chutí a vůní na 12 gastro zastávkách ve valašské obci Velké Karlovice v údolí Léskové. Kromě ochutnávek si můžete užívat procházku krásnou přírodou, zažít atmosféru farmářského trhu, zúčastnit se setkání s mistry kuchaři, soutěže o nejlepší frgál a klobásu a dalších doprovodných programů. V sobotu 5. a neděli 6. října si tzv. Gastro Tour můžete vychutnat od 9.00 do 18.00 hodin. Gastro tour se koná za každého počasí. Pro případ deště jsou připraveny party stany, ochutnávky probíhají uvnitř restaurací.

V neděli 6. října se vydejte do ZOO Zlín oslavit Světový den zvířat. Tento den budou pro děti i dospělé připravena zajímavá stavnoviště s komentovaným krmením různých druhů zvířat, včetně představení těch zvířecích druhů, o kterých se příliš často nemluví.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x