Ševci míří do Ostravy. Pro trenéra Páníka další výzva

ZLÍN - Na skok do pořád svého Zlína, střídavé úspěchy na tenisovém turnaji Morning Birds a pak rychle do už taky jeho Ostravy. Mezitím oslavil Bohumil Páník svůj čtvrteční svátek a hlava mu bere hlavně sobotní duel obou rivalů, kde má výrazný trenérský podpis.

V minulém ročníku dokázal Baník vyhrát ve Zlíně, když se trefil Baroš a zlínský odchovanec Pazdera.

Jenže pak nebyl Páník prorokem doma, trefami Jiráčka a Poznara vyhrál pro změnu 2:1 tým Ševců. A to ještě v březnu pálili žlutomodří ve Vítkovicích jednu šanci za druhou.

„Jen to dokazuje, že každý zápas je jiný. Poznar ale hrát nebude, má čtyři žluté karty. Zlín má ovšem jako vždy velkou motivaci, body zatím chybí, hra nevypadá špatně, žádný sentiment ode mne ale nečekejte,“ usmívá se ve Zlíně stále oblíbený kouč.

Zápas s Jabloncem, kdy Zlín po dobrém výkonu prohrál 0:1, sledoval samozřejmě přímo v hledišti.

„Ve fotbale se nehraje na krásu nebo držení míče, stačí jediná chyba a je zle, to se domácím stalo a stálo je to všechny body,“ ohlédl se Páník o pár dnů zpět.

Jeho ale i Sombergův „Baníček“ hraje doma ofenzivně a získává body, hrát mohou exzlínští Holzer a Diop. „Pazdera ještě ne, ale jsem rád, že se po operaci zotavuje,“ dodal Páník.

Pro zajímavost, Baník má nyní 18 bodů po jedenácti kolech, ohlédnutí o tři roky zpět: po stejné sumě zápasů měli Zlíňané s Páníkem na lavičce bodů 22 a dokráčeli na jaře až k triumfu v pohárové soutěži. Tehdy nahlédli do Evropské ligy v její skupinové fázi.

Zlín ale nepojede do Ostravy se skloněnými hlavami. Zápas začíná v sobotu v 16.30. Pět utkání bez výhry trenéru Csaplárovi určitě nedává spát.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x