Zlínský zámek ožije dalším ročníkem Zlín Design Marketu

ZLÍN - Šestým ročníkem Zlín Design Marketu ožije o víkendu 12. a 13. října zámek ve Zlíně. Prodejní přehlídka mladého autorského designu zde tradičně nabídne výrobky od více než šedesáti vystavovatelů, nebudou chybět šperky, oděvy, kabelky, doplňky, hračky, kosmetika, nábytek a mnoho dalšího, serveru Zlin.cz to za pořadatele uvedla Kateřina Martykánová.

Součástí bohatého programu bude i tvoření na workshopech, komentovaná prohlídka výstavy a hudební program na nádvoří zámku.

Dva dny plné umění, designu a tvoření se uskuteční na zámku ve Zlíně už tento víkend. Pošesté se zde koná Zlín Design Market, který dává mladým designerům možnost předvést svou tvorbu a nabídnout ji k prodeji. Letos této příležitosti využije více než šest desítek tvůrců, v jejichž nabídce jsou autorské výrobky z nejrůznějších materiálů.

„Vybrané české značky navíc dostanou prostor k prezentaci ve Velkém sále zámku,“ upozornila za organizátory akce Miroslava Ptáčková. V sobotu se zde návštěvníkům postupně představí designeři tvořící kožené kabelky, obaly z vlnité lepenky, dřevěné stavebnice, špaldové polštáře, masivní nábytek i umělecké knihy. V neděli se dostanou ke slovu autoři textilních hraček, přírodní kosmetiky, bytových doplňků a skateboardů.

Kromě samotné prodejní přehlídky je připravený bohatý doprovodný program. Příležitost k tvoření dětem i dospělým nabídne řada workshopů. Ty se budou věnovat quillingu, malování na sklo, ale i porcelánu či plátěným taškám, výrobě papírových přání, náramků z korálků, linorytu, gravírování do dřeva či řezbářství. Recyklační workshop naučí vyrábět peněženky a tašky z vyřazených reklamních bannerů.

Novinkou letošního ročníku je také hudební doprovodný program Hudební trychtýř, který se uskuteční za podpory nadace Život umělce na nádvoří zámku. Vystoupí zde akordeonista Vojtěch Szabó a mladá jazzová kapela Projekt 21.

V rámci vstupu na Zlín Design Market bude otevřená mini herna pro děti s omalovánkami a s hračkami na podporu vývoje motoriky. Navštívit bude možné i výstavu současného českého malíře Patrika Hábla pod názvem S/M/L/XL a 12. října také komentovanou prohlídku výstavy za účasti autora, začátek je v 16.00 hodin.

Prodejní výstava Zlín Design Market bude mít otevřeno v sobotu 12. října od 10.00 do 20.00 hodin a v neděli 13. října od 10.00 do 16.00 hodin. Vstupné na oba dny je 50 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P zdarma.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti. Záštitu nad 6. ročníkem Zlín Design Marketu převzala poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová. Akce je podporována z Kulturního fondu města Zlína.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x