Kroměřížská radnice pokračuje v modernizaci kamerového systému

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice pokračuje v modernizaci městského kamerového systému. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Nový kamerový bod bude instalován v ulici Spáčilova a u plaveckého bazénu bude stávající analogová kamera vyměněna za novou digitální. Věřím, že nové kamery přispějí k tomu, aby se občané v obou lokalitách cítili bezpečněji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pořízení a instalace obou kamer přijde na 900 tisíc korun. Jejich zkušební provoz by měl být zahájen do konce listopadu. Podle ředitele městské policie Libora Kubiše kamera ve Spáčilově ulici umožní strážníkům dohlédnout na dění na lávce pro pěší přes řeku Moravu i na restauraci Kanada, kam městská policie často vyjíždí na oznámení občanů.

Ještě během podzimu bude v části Dolní zahrady instalována také starší analogová kamera, která bude dohlížet na lokalitu Račín, kde žijí nepřizpůsobiví občané. „Doufám, že tato kamera přispěje ke zklidnění situace na Račíně,“ doplnil Němec.

Kroměříž bude mít po instalaci kamer ve Spáčilově ulici a na Račíně 21 pevných kamerových bodů a k tomu dvě mobilní kamery, které lze podle potřeby přesouvat. Radnice kamerový systém provozuje od roku 2001. Postupně jej modernizuje. Například loni instalovala novou kameru, která je umístěná na sloupu veřejného osvětlení na rohu ulic Úprkova a Kotojedská.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x