V Otrokovicích se utkají házenkářské legendy

OTROKOVICE - Týmy bývalých hráček prvoligové Jiskry Otrokovice a města Partizánske se utkají v sobotu 12. října v Městské sportovní hale. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Součástí „oldies zápasu“ budou i střetnutí děvčat kategorie mini a kategorie starších žaček obou měst, které po 14. hodině sportovní odpoledne zahájí. Nad sportovní akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Hráčky se spolu v minulosti utkávaly v nejvyšší československé ligové soutěži v házené. Po letech si spolu zahrají o putovní Baťovský pohár. Sudím trojutkání je dlouholetý mezinárodní rozhodčí Jiří Ondráš a moderovat bude Jan Čada. Ze Slovenska s házenkářkami přicestuje vedoucí společného školského úřadu v Partizánském Pavol Horňan a zástupce primátora Vladimír Karásek.

Nápad vznikl při setkáních s představiteli města Partizánske, s nímž mají Otrokovice sepsáno Memorandum o spolupráci baťovských měst. Otrokovice si na základě této spolupráce již několikrát vyměnily mladé závodníky, kdy se otrokovičtí školáci už třikrát zúčastnili Behu oslobodenia mesta Partizánske a malí atleti ze Slovenska se zase představili v Otrokovicích na Memoriálu MUDr. Podmolíka. Návštěvu slovenského baťovského města už dvakrát podnikly i výpravy otrokovických členů komisí místních části spolu se seniory.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x