V areálu zlínské nemocnice přibyla nová výdejna zdravotnických potřeb

ZLÍN - Výdejnu zdravotnických potřeb otevřela v těchto dnech Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, po více než osmi letech je tak tato služba opět dostupná pacientům. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Dosud si mohli pacienti běžné zdravotnické pomůcky vyzvednout v nemocniční lékárně. Nová výdejna sídlí v samostatných prostorách, pacienti v ní najdou široký sortiment ortéz, bandáží, pomůcek pro inkontinenci, kompresních punčoch, chodítek, speciální obuvi, čtecích brýlí, ale například i bezlepkových potravin.

„Jsme rádi, že můžeme tuto službu v nemocničním areálu znovu nabídnout. Pacienti po ní sami volali. Výdej pomůcek v prostorách lékárny je limitovaný jednak prostorovými, ale i provozními možnostmi. V nové výdejně si nyní mohou v klidu zdravotnické pomůcky vybrat, pro vyzkoušení nebo konzultaci mají k dispozici diskrétní kabinku, poradit se mohou s naším odborným personálem. V příštím roce plánujeme rozšířit služby i v oblasti půjčování například polohovacích postelí nebo kompenzačních pomůcek pro pacienty, o které jejich blízcí pečují v domácím prostředí,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice.

Novou výdejnu lidé najdou v pavilonu 43 v blízkosti hlavní lékárny a vjezdové brány, přístupná je vstupem přímo z Havlíčkova nábřeží. Otevřená je ve všední dny od 7.30 do 16.00 hodin, ve středu do 16.30 hodin a v pátek do 15.30 hodin. „Výhodou pro pacienty je dostupnost této služby přímo v areálu v blízkosti nemocniční lékárny. Své pomůcky si mohou vyzvednout na poukazy pojišťoven rovnou po cestě od lékaře, nákup je samozřejmě možný i bez poukazu. Nabízíme také možnost rozvozu pomůcek po Zlíně a okolí, přičemž poukaz pro rozvoz je možné zanechat ve výdejně nebo v lékárně zlínské nemocnice. Věříme, že pacienti budou s novou službou spokojeni,“ doplnil Pavel Kurfürst, vedoucí lékárník Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Informace o sortimentu zdravotnických pomůcek lze získat také prostřednictvím kontaktů nové výdejny na telefonním čísle 577 552 600 nebo na e-mailové adrese pzt.lekarna@bnzlin.cz.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x