Gymnázium a Jazyková škola Zlín má nová okna a dveře za 45 milionů

ZLÍN – Nová okna a dveře téměř za 45 milionů korun má Gymnázium a Jazyková škola Zlín. Díky tomu dosáhne úspor při vytápění objektu, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení kraje.

Investorem akce byl Zlínský kraj jako zřizovatel školy. Práce se dotkly všech oken a dveří. „Stará okna již byla z velké části nefunkční a špatně těsnila, proto jsme přistoupili k jejich kompletní výměně. Tím jsme do budoucna zabránili nejen dalším tepelným ztrátám, ale zajistili jsme učitelům a žákům i příjemnější podmínky pro výuku,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Budova školy se nachází v městské památkové zóně a je zapsána jako nemovitá kulturní památka. Dřevěná okna, dveře a prosklené stěny nahradily nové s izolačními skly. Okna a dveře jsou z jednoduchých dřevěných rámů, takzvaných europrofilů. „Členění okenních otvorů zůstalo zachováno,“ dodal Vandík.

Práce trvaly od loňského září do letošního srpna, v týdnu bylo slavnostní otevření. Celkové náklady akce dosáhly skoro 45 milionů. Kraj využil dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši skoro 13,5 milionu korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x