KAM ZA KULTUROU: Nabídka akcí tohoto týdne

ZLÍNSKÝ KRAJ - Tanec, jarmark, besedy i noční prohlídky zoologické zahrady. Ta pravá akce se jistě najde pro každého!

12. ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ chystá různorodou ochutnávku soudobého tance. Uskuteční se ve dnech 17.-19. října v Kulturním domě v obci Zašová a ve Valašském Meziříčí. V pátek proběhne taneční happening ve Valašském Meziříčí,  v sobotu si nenechte ujít taneční bitvu, neboli battle, s českou i zahraniční porotou. Bude mezi nimi např. Bboy Junior, jeden z nejlepších break dancerů na světě. Doprovodný program pro návštěvníky ze Základních uměleckých škol přichystal různorodou ochutnávku soudobého tance a workshopů.

Hudební festival Harmonia Moraviae nabízí zajímavé a netradiční koncerty. 17. října to bude koncert s názvem VŮNĚ JIHU, jehož součástí bude např. Italské capriccio a Slavnostní předehra 1812 od P. I. Čajkovského, Hobojový koncert B. Martinů či skladba Vůl na střeše od D. Milhauda.  22. října se představí TOMÁŠ MATONOHA & INSPEKTOR KLUZÓ v hudebním kabaretu s prvky groteskní improvizace okořeněném břitkým a nekonformním humorem. Obě vystoupení proběhnou ve Velkém sále Kongresového centra Zlín vždy od 19.00 hodin.

V Rožnově pod Radhoštěm se můžete připravit na podzimní svátky Všech svatých na Všesvatském jarmarku. Proběhne 18. a 19. října vždy od 10.00 na Masarykově náměstí. Těšit se můžete nejen na tradiční jarmareční sortiment, ale také na doprovodný program, v němž nebudou scházet ani cimbálové muziky i jiné hudební žánry.

Zoo a zámek ve Zlíně-Lešné nabízí 18. října atraktivní noční prohlídky. Těšit se můžete na zajímavé komentované prohlídky s průvodcem nebo na speciální prohlídky zámku Lešná s průvodci v dobových kostýmech. Kouzlo večerní prohlídky můžete posílit také zakoupením lampionů, které budou k dispozici u obou vstupů, nebo si přinést lampiony vlastní. Provozní doba zoo bude v tento den od 8.30 do 21.30, pokladny se uzavřou ve 19.30. Během celého dne i večer budou otevřeny tři restaurace, Kefa bar a prodejny zooshopů, nepřijdete ani o možnost svést se vláčkem.

Film Camino na kolečkách, s podtitulem Na vozíku život nekončí, ukazuje 640 km putování vozíčkáře Jana Duška Španělskem s cílem v Santiagu de Compostela. Film bude promítán 18. října v 17.00 v kině Hvězda v Uherském Hradišti a po jeho skončení bude následovat beseda s Janem Duškem a Petrem Hirschem, který jej na cestě doprovázel.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x