V Uherském Brodě se chystají Dny globálního rozvojového vzdělávání

UHERSKÝ BROD - V Uherském Brodě, městě Jana Amose Komenského, Učitele národů, zakladatele moderní pedagogiky, se uskuteční dny vzdělávání, poznávání a rozvoje s názvem Dny globálního rozvojového vzdělávání. Server Zlin.cz o akci informovala mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Globální rozvojové vzdělávání je celoživotním vzdělávacím procesem a rozvíjí nové přístupy ve vzdělávání pro budoucnost. Akce, která navazuje na dřívější úspěšné Dny učitelů v Uherském Brodě, se bude konat ve dnech 17. – 19. října.

„Do našeho města se sjede kolem 60 pedagogů, kteří se chtějí dovědět více o tématech globálního rozvojového vzdělávání, chtějí začít nebo se zdokonalit v začleňování těchto témat do výuky, života školy i do svého osobního života. Akce je určena pedagogickým pracovníkům, kteří chtějí pracovat na svém profesním i osobnostním rozvoji. Seminář poskytne možnost najít inspiraci v navštívených školách, v práci svých kolegů, účastníci budou moci sdílet zkušenosti, příklady dobré praxe, ale i to, co se jim nedaří, o co usilují, hledat cesty k řešení problémů a navazovat nové kontakty,“ přiblížila Sladká.

Třídenní program bude zahájen v Muzeu J. A. Komenského. Následovat bude vystoupení zahraničních hostů, ředitel muzea představí aktivity muzea pro pedagogy a odkaz J. A. Komenského. Budou se konat workshopy, komentovaná procházka po historických místech města, která jsou spojena s životem místních židovských obyvatel v době 2. světové války, zahraniční výjezdy NIDV ke GRV, prohlídka muzea, beseda s profesorem Flossem na téma globální problémy v díle J. A. Komenského.

Další den jednání se představí školy ZŠ Mariánské náměstí a Gymnázia J. A. Komenského, projekty škol, ukázkové hodiny, které odprezentují učitelé – účastníci zahraničních studijních cest organizovaných NIDV, učitelé gymnázia a studentky PF UK Praha. Workshopy se uskuteční v planetáriu, ekologické zahradě MŠ Primátora Hájka a o finanční gramotnosti promluví ředitelka ZŠ Na Výsluní Dagmar Bistrá.

Poslední den akce čeká účastníky návštěva Vlčnova a seznámení s tradicí Jízdy králů.

Na organizaci se podílí Národní institut pro další vzdělávání, město Uherský Brod, Muzeum J. A. Komenského, Základní umělecká škola, MŠ Primátora Hájka, Gymnázium J. A. Komenského, a další.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x