Letos našli zlínští strážníci 19 hledaných osob

ZLÍN - Dalšího muže, který figuroval v databázi hledaných a pohřešovaných osob, objevila hlídka Městské policie Zlín v pátek 4. října večer. Jde o devatenáctou osobu, která byla v hledáčku policie, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

„Krátce před devátou hodinou přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení, že v čekárně nádražní budovy Zlín – střed se nachází muž, který má obtěžovat ostatní cestující. Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka. Už o tři minuty později strážníci kontrolovali 42letého muže z Bystřice pod Hostýnem, který jim sdělil, že pouze potřeboval rozměnit peníze. Když pokladní jeho žádost odmítla, obrátil se v několika případech na kolemjdoucí,“ popsal situaci Janík.

Toto jednání pochopitelně nebylo protiprávní, ale když strážníci totožnosti muže prověřili, zjistili, že se jedná o člověka hledaného Policií ČR. Hlídka ho proto předala policejní hlídce k dalšímu opatření.

Den předtím odhalila jiná hlídka MP Zlín hledaného 28letého muže v místní části Louky a během září byly nalezeny další tři osoby, z toho dva chlapci, kteří byli na útěku z výchovného ústavu. Od začátku roku 2019 se pak počet hledaných osob, které zlínští strážníci předali policistům, vyšplhal na devatenáct.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x