Branky, hody, přátelství. Otrokovická házenkářská fiesta

OTROKOVICE - Výborný nápad měli na otrokovické radnici. Třebaže město neváže oficiální partnerský vztah se slovenským Partizánským, přesto si řekli, že se na házenkářském hřišti dá bezvadně tužit přátelství, které hranice nedělí. A které mimochodem spojuje Memorandum baťovských měst.

A tak se v tamní Městské hale hrála hned tři utkání, která potvrdila, jak blízko k sobě lidé i vedení obou měst mají. A nejen přes házenou.

V duelu žaček byly úspěšnější naděje ze Slovenska, v dorostenkách to domácí dívky hostům oplatily a vyvrcholením pak byl zápas bývalých hráček obou týmů.

Otrokovice i Partizánské byly vždycky líhní skvělých házenkářek. Pod taktovkou zkušeného mezinárodního rozhodčího Jiřího Ondráše se to potvrdilo, třebaže jsou z dívek maminky a nezřídka už i babičky.

Domácí tým trenéra Karla Fleischmanna, který se trénování věnuje 55 !!! let, vyhrál i díky širšímu kádru po krásném boji 19:17 a získal tak putovní pohár.

V domácím dresu trvdily muziku třeba hvězdy ne tak dávné minulosti Vyoralová, Hrubčíková, Nevařilová, Prudká i další.

V hostujícím týmu udivovaly uměním bývalé reprezentantky Beňušková – Lamrichová či Szabová –  Poláková. 

„Pamatuji si, jak jsem mívala v sousedním Zlíně za úkol hlídat famozní střelkyni Milenu Foltýnovou, z mysli mi nikdy nevymizí ani společná účast ve federálním týmu na olympijských hrách v Moskvě,“ vzpomněla na přebohatou kariéru paní Katarína, která už překročila životní šedesátku, na hřišti ale patřila pořád k nejlepším.

Vzpomínalo se i na to, že Partizánske získalo v dobách společného státu čtyřikrát mistrovský titul, anebo vyhrálo evropský Pohár vítězů pohárů.

„Šlo nám samozřejmě o branky, ale hlavně o neformální přátelství, myslím, že se to povedlo,“ hodnotili setkání společně zástupci starostky a primátora obou měst Petr Ťopek a Vladimír Karásek.

„Za rok se těšíme u nás do videnia,“ loučili se ve výborné náladě vítaní hosté ze Slovenska.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x