KAM ZA KULTUROU: Sobotní akce ve Zlínském kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ - Kam za zábavou o víkendu? Pokud si kladete tuto otázku, rádi vám porádíme. Je libo voňavou kávu? Toužíte po poznávání Bílých Karpat? Nebo máte chuť pouštět draka? To vše vám nabízí akce v našem kraji.

Milovníci kávy si nenechají ujít Den kávy ve Zlíně, který bude 19. října od 10.00 hodin probíhat v Kongresovém centru ve Zlíně. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní přednášky, praktické workshopy, degustace káv i oblíbený trh kávy. Jak nastavit domácí kávovar pro nejlepší kávu prozradí Roman Hiller z Centra kávovarů Otrokovice. Josef Hora z Pražírny kávy Kroměříž zase popíše cestu za kávou po plantážích v Indii. Autor knihy U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín se podělí o své zážitky a zkušenosti. Těšit se můžete také na přednášku Itala Roberta Trevisana, zakladatele Mistrovství baristů ČR a certifikovaného lektora Školy kávy. Jak se dá využít káva pro zkrášlení, to prozradí při přednášce i workshopu Květa Vondráková.

Turistická vycházka zaměřená na poznávání geologie Bílých Karpat nazvaná Za sopkami Bílých Karpat je připravena na 19. října. Sraz účastníků je ve 13.00 hodin v Bystřici pod Lopeníkem na autobusové zastávce Škola. Osm km dlouhá trasa vede přes lom Modrá voda, zříceninu hradu Zuvačov, kolem lomů Bučník a Rasová. U Motorestu Rasová akce končí, návrat do výchozího bodu autobusem v 18.00 hodin. Výklad bude mít doc. Aleš Bajer z Mendelovy univerzity v Brně.

Již 11. ročník Velké zlínské drakiády, která je připravena na 19. října, nabízí možnost zábavy pro celou rodinu. Kromě soutěže v pouštění draků bude na místě bohatý program pro rodiny s dětmi a několik kulturních představení. Těšit se můžete na velké soutěžní klání o nejhezčího, nejzajímavějšího a nejvytrvalejšího draka. Draky bude hodnotit odborná porota. Drakiáda proběhne od 14.30 do 18.00 hodin na fotbalovém hřišti ve Zlíně-Jaroslavicích, z centra Zlína je spojení linkou MHD č. 31.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x