Ve Zlíně se opět objevili podvodníci s falešnou sbírkou

ZLÍN - Do Zlína opět zavítali podvodníci s falešnou sbírkou, šlo o mladý pár z Rumunska. Serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Na podvodníky strážníky upozornili náhodní svědci. Ti prostřednictvím operačního centra oznámili, že po parkovišti u obchodního centra na Tyršově nábřeží se pohybuje dvojice osob, která vybírá peníze na podvodnou sbírku. Na místo tak ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka, která během několika minut dopadla 16letého muže a 21letou ženu z Rumunska.

„Ukázalo se, že oslovovali kolemjdoucí a dokonce zastavovali projíždějící vozidla, přičemž se snažili oslovené přimět k finančnímu příspěvku na mezinárodní centrum pro postižené a chudé děti. Aby ve veřejnosti vzbudili zdání, že se jedná o skutečnou veřejnou sbírku, předkládali dokonce jakýsi formulář. Na něm nechyběly vedle státní vlajky a různých symbolů ani podpisy a částky údajných dárců,“ konstatoval Janík.

Totožnost obou podvodníků na místě ověřila hlídka cizinecké policie a jejich protiprávní jednání vyřešili strážníci na místě uložením pokuty. „Vyzýváme širokou veřejnost, aby dobře zvažovala, komu své finanční prostředky věnuje. Zatímco při oficiální veřejné sbírce jsou vybrané peníze skutečně použity na bohulibé účely, v případě zmíněných podvodníků putují výhradně do jejich kapes,“ uzavřel Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x