Vsetínská nemocnice začala budovat odstavné parkoviště pro sanitky

VSETÍN – Ve Vsetínské nemocnici začala stavba odstavného parkoviště pro sanitní vozy a úprava komunikace, které mají vést k plynulejší a komfortnější dopravě pacientů do nového interního pavilonu. Po dobu prací bude omezený prostor před hlavním a vedlejším vstupem do budovy, řekla serveru Zlin.cz Lenka Plačková ze Vsetínské nemocnice.

Práce začaly v blízkosti pavilonu H. „Práce byly zahájeny oplocením staveniště a dále budou následovat zemní práce na vybudování přeložek sítí. Po dobu realizace akce bude omezen prostor před hlavním a vedlejším vstupem do budovy nové interny. Prosíme proto pacienty, návštěvníky i personál, aby dbali zvýšené opatrnosti,“ uvedl stavební technik Zdeněk Kostka.

Náklady pokryje Zlínský kraj z fondu oprav. Letos ve Vsetínské nemocnici provedl opravy skoro za 4,5 milionu korun. K předání jsou připravené akce zhruba za milion a před zahájením jsou další. „Celkem by opravy z prostředků Zlínského kraje měly v letošním roce přesáhnout osm milionů korun,“ informoval vedoucí provozního odboru nemocnice Ladislav Kašpar. Do konce kalendářního roku by se tak z prostředků Zlínského kraje měla uskutečnit ještě například oprava podlahy na patologii a centrálního systému energetického řízení Vsetínské nemocnice, takzvaného energetického dispečinku.

Dosud finančně nejnákladnější byla oprava povrchu v areálu dopravy, která si vyžádala 1,8 milionu korun. „Povrch byl již nevyhovující, zdevastovaný opakovanými přeložkami sítí, kanalizace. Od předchozí opravy již uplynulo pětatřicet let,“ uvedl Kašpar.

Zapotřebí bylo opravit i dešťovou kanalizaci, která odvádí dešťovou vodu z prostoru přistávací plochy pro vrtulník záchranné služby, nádvoří dopravy a přilehlých ploch. „K dalším opravám hrazeným Zlínským krajem patří například oprava systému pro automatické přepínání napájecích linek pro zásobování elektřinou z veřejné distribuční sítě, úprava prostor gynekologických ambulancí, vytvoření dalšího izolačního pokoje pro chirurgii a úprava stínění pro pracoviště CT,“ vyjmenovala Plačková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x