Ocenění Žena regionu za Zlínský kraj získala pedagožka Ročáková

ZLÍN – Vítězkou jubilejního desátého ročníku ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi mládeží s postižením jak mentálním, tak tělesným, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Ročáková je podle Kousalové také hlavním motorem při organizaci akce Charity Jam. „V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek ze Zlínského kraje nejvíce hlasů. Postupuje do celostátního kola. Zvítězí ta z krajských vítězek, která získala nejvíce hlasů veřejnosti. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října v Senátu Parlamentu České republiky,“ uvedla Kousalová.

Ocenění za vítězství kraji Lence Ročákové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. U předání byly také finalistky regionálního kola. „V první řadě musím přiznat, že není jediná finalistka této soutěže, která by pro mne nebyla vítězkou. Paní Lenka, tedy letošní Žena regionu, se stala pevnou oporou pro několik desítek rodin a do toho zázračným způsobem pomáhá aktivně udržovat bikepark v Brumově a stíhá péči o vlastní rodinu a zaměstnání. Její aktivita a nezištnost jsou velmi motivující,“ vyjádřil podporu soutěži a všem finalistkám hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Lenka Ročáková pečovala společně s rodinou v domácím prostředí o svého tatínka s těžkou nemocí až do jeho úmrtí. „Při zaměstnání a velké rodině zvládla dokončit magisterské studium speciální pedagogiky a více než deset let vyučovala jako speciální učitelka ve speciální škole ve Smolině,“ uvedla Kousalová. Podle ní Ročáková pomáhá také při organizaci charitativního závodu, jehož celý výtěžek putuje postiženým dětem a mládeži na úhradu terapií, rehabilitací a pomůcek, které nehradí pojišťovny. „O každý životní příběh se zajímá osobně a dokáže každého z rodičů nejen vyslechnout, ale i pomoci a podpořit,“ dodala Kousalová.

Mezi další finalistky patřily Dana Daňová, Božena Filáková, Romana Gogelová, Marianna Grygarová, Vlasta Hermanová, Dagmar Kovaříková, Michaela Blahová, Michaela Schneider a Marie Vaněčková.

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. „Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení,“ přiblížila Kousalová. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x