Sportovní halu na otrokovické průmyslovce čeká nákladná modernizace

OTROKOVICE - Rekonstrukci a modernizaci sportovní haly na Střední průmyslové škole Otrokovice chystá Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Celkové náklady jsou vyčísleny na 87 milionů korun, serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Krajští zastupitelé vyslovili souhlas s financováním akce ze strany kraje a s podáním žádosti o dotaci do podprogramu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s názvem Podpora materiálně technické základny sportu, z něhož kraj může získat téměř 40 milionů korun.

„Objekt sportovní haly byl postaven na začátku 70. let a v současné době již vykazuje řadu technických a stavebních nedostatků. Proto přistoupíme k jeho rekonstrukci a modernizaci. Projektová dokumentace pro realizaci akce byla dokončena letos v červenci a ve stejném měsíci bylo vydáno i stavební povolení. Rekonstrukci haly bychom chtěli dokončit nejpozději do konce příštího roku,“ informoval hejtman Jiří Čunek.

Během rekonstrukce bude vyměněna střešní krytina a zateplena a staticky zajištěna střecha haly. V interiéru pak bude provedena rekonstrukce podhledu s osvětlením a instalace vzduchotechnických rozvodů. Dále bude realizována výměna sportovní podlahy, instalace vzduchotechnického zařízení haly, rekonstruováno bude vytápění objektu a vyměněna prosklená stěna haly. Provedena bude také rekonstrukce zbývajících vnitřních prostorů haly a zázemí, dokončeno bude zateplení objektu a rozšířeno stávající parkoviště.

Sportovní hala je využívána především pro tělocvik a sportovní aktivity studentů. Mimo školní výuku využívají halu sportovci různých odvětví, jako např. volejbal, florbal, malá kopaná, tenis apod. Součástí sportovní haly je také menší, stupňovitě řešená tribuna pro případné diváky v době soutěžních utkání.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x