Vsetín optimalizuje svoz plastového odpadu

VSETÍN - Od letošního června Technické služby Vsetín zintenzivnily frekvenci svozu plastového odpadu. Od nynějška pak na základě požadavku města vyvážejí pouze ty nádoby, které jsou zaplněny z více než poloviny objemu, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Jana Raszková.

Město vyslyšelo žádosti občanů o častější svoz plastového odpadu. „Kontejnery byly často přeplněné a v některých dnech se do nich obtížně přidával odpad. Od června jsme tak zvýšili frekvenci svozu z dvoutýdenního cyklu na týdenní,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň, do jehož gesce problematika nakládání s odpady patří.

Zavedení tohoto opatření se osvědčilo. Současně se ale v následujících týdnech ukázalo, že ne u všech ze zhruba dvou set žlutých kontejnerů na plasty, které jsou na území města rozmístěny, je týdenní frekvence svozu nezbytná. „Některé kontejnery nebývají zdaleka plné. Přistoupili jsme tedy k tomu opatření, že pracovníci technických služeb po předchozí vizuální kontrole vyvezou vždy jen ty nádoby, které jsou zaplněny z více než poloviny,“ řekl Bartoň.

Ředitel technických služeb Jan Štěpaník v této souvislosti vyzval občany města, aby odpad odkládali do kontejnerů a ne vedle nich. Bohužel se totiž setkáváme s případy, kdy kontejnery nejsou zaplněné a v jejich okolí přesto leží pytle s odpadem. Nezodpovědní jedinci tím zbytečně přidělávají práci našim zaměstnancům,“ doplnil Jan Štěpaník, který také vyzval, aby lidé tříděný odpad jako PET lahve nebo třeba i kartonové krabice před vhozením do kontejneru sešlapávali.

Místostarosta Pavel Bartoň připomněl, že v platnosti zůstává možnost odkládat do žlutých kontejnerů na plasty i kovy. Toto opatření, stejně jako zvýšení frekvence svozu, radnice zavedla rovněž v červnu letošního roku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x