Na slušovických dostizích bude pokřtěna kniha o Františkovi Čubovi

SLUŠOVICE - Na dostizích ve Slušovicích bude 28. října slavnostně pokřtěna nová kniha Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice od autora Karla Nedbálka. Serveru Zlin.cz to oznámil PR manažer Jan Svoboda.

Kniha pojednává o životě Františka Čuby, jeho úspěchu a vlivu této osobnosti na region Slušovice, Zlínský kraj a podnikání, řízení obecně. „Životopisná publikace je psána poměrně netradiční formou akademické práce,“ podotkl Svoboda.

Úvodní kapitoly popisují obec Březovou, ze které František Čuba pocházel, a zachycují tak širší souvislosti a situaci v regionu před jeho narozením a působením. Následuje kapitola, jež se zabývá rodokmenem rodiny Čubů, působením jeho otce a událostmi před i po II. světové válce. Těžištěm knihy jsou pak kapitoly popisující činnost Františka Čuby v JZD Slušovice a nebývalý rozvoj původně zaostalého zemědělského podniku pod jeho vedením. Jsou popsány některé významné projekty a způsoby řízení, kterými František Čuba motivoval zaměstnance. „Kniha se nevyhýbá ani období po revoluci, tedy období pádu Františka Čuby a odchodu do ústraní, zmírněného až morální satisfakcí a rehabilitací v podobě volby senátorem na samotném sklonku jeho života,“ dodal Sovobda s tím, že závěr knihy se zabývá zhodnocením regionu v současné době a úvahou nad hypotetickým ušlým ziskem, který byl způsoben likvidací podniku vytvořeného Františkem Čubou, stejně jako popisem dodnes fungujících společností, které v regionu působí a byly založeny nebo vedeny bývalými členy družstva.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x