Novou tenisovou halu otevřou ve Valašském Meziříčí příští rok na jaře

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Stavba moderní tenisové haly ve sportovním areálu ve valašskomeziříčské části Kouty úspěšně pokračuje. Ještě před začátkem zimy se dočká střechy a hotovo může být už v březnu 2020, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jakub Mikuš.

Objekt za téměř 29 milionů podpoří město Valašské Meziříčí ze svého rozpočtu částkou čtyři miliony korun.

Tenis má ve městě 90letou tradici a mezi místní úspěšné odchovance se řadí také Tomáš Berdych. I když má Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí k dispozici 12 venkovních kurtů, postrádal dosud moderní tenisovou halu. „Ta stávající nabízí dva deblové a jeden singlový kurt. Její kapacita je ale nedostačující a neumožňuje hraní vyšších soutěží,“ přiblížil problematiku starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Loni se tenisovému klubu podařilo uspět se žádostí o dotaci na výstavbu moderní tenisové haly za téměř 29 milionů. Dotace přitom činí bezmála 18,8 milionu korun.“ Město Valašské Meziříčí podpoří výstavbu částkou čtyři miliony a zbývajících cirka 6,2 milionu Kč uhradí místní společnost Deza.

Výstavba nové tenisové haly o rozměrech 37 x 53 metrů, která naváže na objekt stávající haly se zázemím, je už v plném proudu. „Na jaře příštího roku by se tak mělo v tenisovém areálu otevřít moderní zastřešené sportoviště, které nabídne tři plnohodnotné tenisové kurty pro čtyřhru splňující mezinárodní standardy. Po uplynutí desetileté udržitelnosti projektu, navíc přejde hala bezúplatně do majetku města. Přál bych si víc takových projektů, kdy Valašské Meziříčí získá za čtyři miliony z vlastního rozpočtu majetek v hodnotě téměř 30 milionů korun,“ neskrýval spokojenost starosta Stržínek.

Tenisový klub Valašské Meziříčí byl založen v roce 1929. Aktuálně má asi 200 aktivních členů a 100 hráčů v přípravě i závodním tenise.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x