Zlínská radnice věnovala Domu dětí a mládeže Astra auto

ZLÍN - Dům dětí a mládeže Astra Zlín bude nově využívat prostorný automobil VW Transporter, který převzal v říjnu od města. Převodem vozu, doposud užívaného Odborem kanceláře primátora, se podařil vyřešit takřka naléhavý problém dosluhujícího vozu, aniž by u této příspěvkové organizace města došlo k narušení běžného chodu, serveru Zlin.cz to za zlínský magistrát řekla Irena Orságová.

„Po zhodnocení situace, kdy stávající automobil Domu dětí a mládeže Astra vykazoval špatný technický stav, Rada města Zlína operativně rozhodla o pomoci Astře. Následně schválila předání vozidla Volkswagen Transporter do jejího užívání. Věříme, že tento devítimístný automobil bude dětem dobře sloužit,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Astra v průběhu školního roku nabízí na 200 pravidelných zájmových kroužků, klubů a kurzů, organizuje letní tábory a stovky akcí určených jak pro děti z kroužků, tak i pro veřejnost. Nabízí víkendové i prázdninové akce, odborné výukové programy a nechybí ani osvětová a poradenská činnost v oblasti ekologie a chovatelství. Pomoc města velmi ocenila ředitelka Astry Ivana Vladíková. V tomto rozsahu nabízených aktivit by totiž absence spolehlivého automobilu mohla zkomplikovat realizaci některých akcí závislých na přepravě materiálu či osob.

,,Ráda bych poděkovala zřizovateli za podporu. Jsme velmi rádi za obměnu vozidla. Náš Peugeot sloužil více než deset let a pomalu dosluhoval. Neumím si při objemu naší činnosti představit, že bychom byli bez vlastní dopravy. Na ty největší akce přepravujeme materiál i na dvě až tři jízdy. Někdy vezeme do vzdálenějších obcí děti na soutěže nebo na vystoupení,“ řekla ředitelka Domu dětí a mládeže Astra Zlín Ivana Vladíková.

Dům dětí a mládeže Astra Zlín je školské zařízení zřizované statutárním městem Zlínem. Jeho hlavní činností je poskytovat zájmové vzdělávání a realizovat volnočasové aktivity pro děti, mládež, dospělé i celé rodiny.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x