I v požehnaném věku má stoletá jubilantka z Otrokovic skvělou paměť

OTROKOVICE - Otrokovická obyvatelka Božena Šupíková se právě dožívá významného životního jubilea. Ke stým narozeninám jí přišla poblahopřát její neteř, pracovníci Senioru, zástupci otrokovické radnice a pracovnice z České správy sociálního zabezpečení, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Božena Šupíková žije v otrokovickém Senioru 11 let. Byla jednou z prvních obyvatelek tohoto domova pro seniory. Služby a péči si pochvaluje a podle jejích slov si přeje na tomto místě dožít. Paní Šupíková je v dobré psychické kondici, má velmi dobrou paměť a ráda povídá. Svůj životní příběh na oslavě bez ostychu svěřila všem gratulantům, pečovatelkám i novinářům.

„Narodila jsem se jako poslední ze sedmi dětí. Rodiče nás vychovávali k poctivosti a slušnosti tak, abychom byli pro republiku platní lidé. O maminku jsem ale přišla už ve svých patnácti letech. Vyrůstala jsem v Rackové, kde jsem chodila do obecné školy a měšťanku jsem už navštěvovala ve Fryštáku. V roce 1934, 22. února, jsem nastoupila do Baťovy školy práce ve Zlíně,“ zavzpomínala s neuvěřitelnou přesností oslavenkyně. „Ve Zlíně jsem zažila krásné mládí. Bylo to město, kde to žilo oslavami a různými kulturními akcemi. Zažila jsem ale také těžké chvíle. Když začala německá okupace, vojáci sem vpadli jako kobylky,“ dodala paní Šupíková.

Za svůj život vystřídala několik bydlišť, různých zaměstnání a je pyšná, že celý život poctivě pracovala. Do manželství vstoupila v roce 1943, ale osud jim nedopřál děti. Na svůj život si nestěžuje a naopak si ráda připomíná pěkné chvíle: „Měla jsem ráda divadlo, chodila do společnosti a jezdila jsem do ciziny.“

Na otázku, jestli má nějaký recept na dlouhověkost, s úsměvem odpověděla, že tu zdědila po otci, který se dožil 93 let. Zároveň dodala, že za svůj dlouhý život vděčí rodičům, kteří ji dobře vedli a dokázali své děti dobře zaopatřit tak, že ani v nejhorších situacích nestrádali hladem.

V současné době si paní Šupíková ráda pochutná na sladkostech, ráda se podívá na televizi a ve svém věku se stále zajímá o politiku.

V Otrokovicích je nejstarší obyvatelkou Helena Schádková, která letos oslavila 105. narozeniny. V prosinci letošního roku se dožije stých narozenin další občan Otrokovic a v příštím roce další tři Otrokovičané.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x