Muž neunesl rozchod a polil expřítelkyni hořlavinou dům i auto

VIZOVICKO - Až roční vězení hrozí pětačtyřicetiletému muži za nebezpečné vyhrožování. Neunesl rozchod a své bývalé přítelkyni polil dům i auto hořlavinou, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zlínští kriminalisté se od pondělí zabývají oznámením osmačtyřicetileté ženy z obce poblíž Vizovic o nebezpečném vyhrožování jejího bývalého přítele, který jí chtěl podpálit dům, v němž žije se svými dvěma syny.

„Žena oznámila na obvodním oddělení ve Vizovicích, že její bývalý pětačtyřicetiletý přítel ze sousedního státu, s nímž se v srpnu po několikaletém vztahu rozešla, vyhrožuje zapálením jejího rodinného domu, přičemž její vozidlo i okna domu polil zřejmě hořlavou látkou. Přitom ho vyrušil dospělý syn ženy a muž z místa odjel svým vozidlem,“ konstatovala Kozumplíková.

Policisté, kteří k rodinnému domu přijeli, odebrali stopy a vzorky tekutiny, které odeslali ke kriminalistickému zkoumání. Zajistili také vzájemnou komunikaci mezi bývalými partnery prostřednictvím sms zpráv. Další prověřování případu povedou kriminalisté prostřednictvím spolupráce se sousedním státem, kde má muž trvalý pobyt. Za trestný čin nebezpečné vyhrožování mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x