V Holešově se bude točit celovečerní film

HOLEŠOV - Už na konci měsíce října si město Holešov zahraje v rodinném dramatu s pracovním názvem Erhart. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Hana Helsnerová.

Jak mluvčí holešovské radnice upřesnila, jedná se o celovečerní debut režiséra Jana Březiny, za kameru se postaví Jan Skriečka. Diváka bude čekat příběh o konfrontování stínů minulosti, vyrovnávání se s morálním odkazem 90. let a střetu příčetnosti s temnotou iracionality.

„Tvůrci si pro natáčení vyhlídli krásná zákoutí Smetanových sadů, točit se bude také v knihovně, na městském úřadě, na náměstí Svobody, na nádraží nebo v Hospodě U Cabiša. Již koncem tohoto týdne tedy bude možné zaregistrovat v těchto místech neobvyklý pohyb štábu se svým vybavením,“ doplnila Helsnerová.

Dalšími místy, kde se bude natáčet, jsou například Napajedla nebo Psychiatrická nemocnice Kroměříž. V hlavních rolích se představí Filip Březina, Lucie Ducháčková, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš a Petra Jungmanová. Film vzniká ve spolupráci se zlínskou IS produkcí. Distribuce filmu je plánována na podzim příštího roku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x