Kvůli změně času pojedou dvakrát některé noční spoje MHD ve Zlíně a Otrokovicích

ZLÍN – Změna letního času na zimní v neděli způsobí, že některé noční spoje MHD ve Zlíně a Otrokovicích pojedou dvakrát. Některé spoje budou naopak vynechané, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

Podnik zajišťuje ve Zlíně a Otrokovicích provoz MHD nepřetržitě. Řidiči noční směny pojedou o hodinu více než jindy. „V noční době má dopravní společnost každý den v provozu dva trolejbusy a jeden autobus. Posun ze tří hodin letního času na dvě hodiny zimního času se dotkne spojů na linkách 1, 2, 7 a 70,“ uvedl Cekota.

Některé spoje tedy pojedou dvakrát, jiné podnik vynechá. Linka číslo 1 pojede ve 2.18 z Otrokovic dvakrát, poprvé podle letního a podruhé podle zimního času. Linka číslo 2 vynechá spoj ve 2:51 letního času od Baťovy nemocnice a nahradí to následující spoj ve 2:11 zimního času, který z Náměstí Míru v konečném důsledku po změně času pojede tedy o 20 minut později a bude pokračovat jako linka číslo 70t.

U linky číslo 7 pojedou spoje ve 2:03 z Kocandy a ve 2:43 od Sportovní haly dvakrát, poprvé podle letního a podruhé podle zimního času. Linka 70 vynechá spoj ve 2:54 letního času od Společenského domu, náhrada bude ve 2:08 zimního času, což vychází o 14 minut později, ze zastávky Otrokovice železniční stanice. Pokračovat bude ve 2:18 jako pravidelná linka číslo 1. „Všechny časové údaje v informačních systémech dopravní společnosti, ve vozidlech i na zastávkách se změní z letního na zimní čas automaticky,“ doplnil Cekota.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x