Schváleno: fotbalový stadion přejde bezúplatně na město

ZLÍN - Během dnešního zasedání města Zlína schválili zastupitelé smlouvu o bezúplatném převodu fotbalového stadionu na Letné od společnosti Sportovní kluby Zlín na město.

„Bylo dokončeno něco, co se připravovalo a projednávalo hodně dlouho. Uskutečnění převodu bylo mnohem složitější, než jsme čekali, proto mělo vše delší trvání,“ uvedl ředitel klubu FC FASTAV Zlín Leoš Gojš s tím, že město Zlín tak vyjádřilo určitý zájem o to, aby Letná byla funkční i pro další generace, nejen ke své poloze takřka v centru města, ale i proto, že zde může podporovat ligový fotbal, jak dospělých, tak mládežnických celků FC FASTAV.

Smlouva o převodu stadionu na město bude platná od 1. ledna příštího roku. „Nyní může město tuto sportovní a kulturní show podporovat z dlouhodobého hlediska vytvářením podmínek prostřednictvím zajištění tolik důležité a potřebné infrastruktury,“ doplnil ředitel zlínského Fastavu a dodává:

„Musí tedy hned navazovat další kroky. V následujících týdnech je třeba s nabytím stadionu do vlastnictví města vykomunikovat jeho další užívání a provoz vytvořením smluvních vztahů mezi klubem a jeho novým majitelem. Myslíme si, že startovní čára nového provozního modelu nás čeká na startu dalšího soutěžního ročníku, tedy od začátku července příštího roku,“ dodal Leoš Gojš.

„Pozitivní je, že tímto krokem město ukázalo, že má nyní zájem o rozvoj nejen fotbalu, ale sportu ve Zlíně vůbec,“ uzavřel ředitel fotbalového klubu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x