Ve Zlíně byly rozdány ceny Vladimíra Karfíka

ZLÍN - Ve Zlíně byly předány ceny Vladimíra Karfíka za výtvarnou a racionální architekturu. Ceny byly uděleny ve třech kategoriích, za významnou realizaci v architektuře, za teoretický přínos architektuře a za celoživotní dílo, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Cena Vladimíra Karfíka byla zřízena spolkem Blok architektů a výtvarníků v roce 1991 jako pocta vynikajícímu architektovi Vladimíru Karfíkovi při příležitosti jeho 90. narozenin, jako společenské ocenění kvalitních výsledků architektonické tvorby a jejich realizací. Cenu uděluje valné shromáždění členů Bloku podle Statutu pro společenské vyzdvihnutí, zveřejnění a ocenění kvalitních výsledků architektonické práce. Mezi oceněnými architekty lze nalézt například Evu Jiřičnou, Josefa Pleskota a další významné architekty.

Během letošního jubilejního desátého předávání cen Vladimíra Karfíka byli oceněni architekti Radko Květ a Pavel Pijáček za významnou realizaci v architektuře v podobě Archeoparku Pavlov. Dále pak Janě a Jiřímu Ševčíkovým za teoretický přínos architektuře, architektům Veře Machoninové, Viere Meckové a Josefu Němcovi za celoživotní dílo.

Slavnostní předávání ocenění se uskutečnilo na radnici statutárního města Zlína z rukou předsedy Bloku Zdeňka Trefila a primátora města Jiřího Korce, který k předávání cen řekl: „Ve Zlíně máme jedinečnou architekturu, která nese podpis i Vladimíra Karfíka v podobě Baťova Mrakodrapu nebo Hotelu Moskva. Proto jsem rád, že ceny za architekturu předáváme právě u nás. I do budoucna bychom chtěli, aby byl Zlín moderním městem, jehož součástí budou zajímavé architektonické prvky.“

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x