Kvůli obchvatu Valašského Meziříčí začal geotechnický průzkum

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - I když se mohlo zdát, že se v uplynulých letech o tolik potřebné výstavbě obchvatu města jen diskutuje, opak je pravdou. V těchto dnech začal podrobný geotechnický průzkum v trase budoucí stavby, který je nezbytnou součástí její realizace, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jakub Mikuš.

Podle informací Ředitelství silnic a dálnicí ČR (ŘSD), které je investorem budoucího obchvatu, by se mělo se stavbou 6,5kilometrového úseku obchvatu Valašského Meziříčí začít v roce 2024. Stavba za 3,1 miliardy korun má být uvedena do provozu v roce 2027. „Příprava obchvatu se protáhla o víc jak rok kvůli tomu, že projekční firma nezapracovala do projektu protipovodňová opatření. Od počátku jsme přitom upozorňovali, že jsou nedílnou součástí připravované stavby,“ postěžoval si starosta Robert Stržínek.

Nyní již ale v trase plánovaného obchvatu začal podrobný geotechnický průzkum. „Celkem bude na trase obchvatu a navazujících komunikací provedeno přes 270 vrtů a sond, které by měly upřesnit geologickou a geomorfologickou situaci pod budoucí stavbou. Především pak v prostoru známých i potenciálních sesuvných území a místech mostních objektů,“ uvedl Václav Chajdrna, inženýr přípravy staveb ŘSD, Správa Zlín, který za přípravu obchvatu zodpovídá a doplnil: „Podrobný geotechnický průzkum, který bude podkladem pro zpracování dokumentace pro stavební povolení, zatím probíhá dle plánu. Terénní práce budou v závislosti na počasí pokračovat do jara 2020. Aktuálně jsou prováděny vrty v okolí Byninského vrchu.“

I přes výše zmíněné zdržení tak přípravné práce na stavbě obchvatu pokračují. „Po letech našich intenzivních jednání s ŘSD a Ministerstvem dopravy před sebou vidíme první hmatatelné kroky směřující k výstavbě obchvatu,“ konstatoval starosta Stržínek. Zároveň upozornil na pokračující přípravu další důležité silniční stavby, kterou je tzv. Palačovská spojka: „Dle informací ŘSD aktuálně začal výkup pozemků a její výstavba by v závislosti na vydání potřebných povolení měla začít v roce 2021. Dva roky poté bychom se mohli dočkat napojení na čtyřproudovou silnici I/48 u Palačova a zároveň také na dálnici D1.“

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x