Krajští radní projednali dotační programy pro příští rok v hodnotě 110 milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rámce 15 dotačních programů Zlínského kraje pro rok 2020 projednali na svém zasedání krajští radní a doporučili krajským zastupitelům jejich schválení. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Jde o programy z oblasti školství, životního prostředí, zemědělství, dopravy, kultury, cestovního ruchu, mládeže a sportu, neziskového sektoru a sociální oblasti. Na příští rok pro ně máme celkově vyčleněno 110 milionů korun,“ informoval hejtman Jiří Čunek.

Nejvyšší suma, a to 43,025 milionu korun, bude rozdělena v rámci programu na podporu venkova. Částka 21 milionů korun je určena na podporu vodohospodářské infrastruktury a 17,5 milionu korun připadne na činnost a rozvoj mládežnického sportu. Na podporu zmírnění následků sucha v lesích je vyčleněna částka 7,5 milionu korun a na podporu kulturních aktivit a akcí poputuje pět milionů korun. Další peníze padnou na jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu (čtyři miliony korun), podporu sportu v obcích do 2 000 obyvatel (tři miliony korun), program na podporu sociálně zdravotních aktivit (2,3 milionu korun), podporu ekologických aktivit v kraji (1,5 milionu korun), podporu včelařství ve Zlínském kraji (1,2 milionu korun), podporu akreditovaného dobrovolnictví (800 tisíc korun), podporu nestátních neziskových organizací v oblasti prevence rizikových typů chování (800 tisíc korun), program na úpravu lyžařských běžeckých tras ve Zlínském kraji (800 tisíc korun), program na podporu škol a školských zařízení v oblasti prevence rizikových typů chování (706 tisíc korun) a BESIP Zlínského kraje (700 tisíc korun).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x