Kroměřížská radnice rozdělí sociálním službám 6,4 milionu korun

KROMĚŘÍŽ - Kroměříž podpoří v roce 2020 sociální služby částkou 6,4 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Peníze obdrží na základě výpočtů registrované sociální služby zařazené do sítě sociálních služeb, včetně příspěvkové organizace Sociální služby města Kroměříže. „Mám radost z toho, že se nám opět podařilo částku pro sociální služby navýšit. Oproti letošnímu roku je to o půl milionu korun více. Je to jasná zpráva pro občany, že vedení města i zastupitelé považují systematické zkvalitňování sociálních služeb ve městě za svou prioritu,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Letos město registrovaným sociálním službám rozdělilo na dotacích 3,03 milionu korun, dalších 2,87 milionu korun dostaly formou příspěvku Sociální služby města Kroměříže. Dotační program poprvé zavedený v roce 2017 zohlednil množství sociální práce, tedy počet výkonů, které sociální služby poskytly klientům s trvalým bydlištěm v Kroměříži. Dotace do 50 tisíc korun schvaluje městská rada, částky převyšující sumu 50 tisíc korun zastupitelé.

Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala radnice změnou pravidel podporuje více organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže. Současně poskytovatele sociálních služeb motivuje k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty. Někteří poskytovatelé totiž až do roku 2017 dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x