Už pošesté zažije zlínský tovární areál běžecké závody Kovářská pětka

ZLÍN - V sobotu 9. listopadu se ve zlínském továrním areálu uskuteční již šestý ročník běžeckého závodu s příznačným názvem Kovářská pětka. Oblíbené sportovní klání je určené pro velké i malé příznivce běhu, serveru Zlin.cz to za pořadatele uvedla Kateřina Martykánová.

Závod pořádá Kovárna VIVA jako součást seriálu Běhů Zlín.

Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje stejně jako v loňském roce v 10.11 hodin v ulici Vavrečkova u 72. budovy. Zúčastnit se mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. „Junioři a zdatné děti, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými, si mohou zaběhnout první okruh ze tří, který bude mít asi 1 900 metrů,“ řekl za organizátory Zbyněk Rozsypal z Kovárny VIVA.

Pro nejmladší závodníky jsou připraveny kratší trasy odstupňované dle věkových kategorií. „Holky a kluky mladší deseti let čekají samostatné závody, které startují již od 9.10 hodin.

Pro závodníky a jejich fanoušky bude opět připraveno drobné občerstvení.

Pořadatelé doporučují zvýhodněnou on-line registraci se startovným ve výši 50 Kč předem na www.behyzlin.cz. Přihlásit se je ovšem možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9.30 hodin), kdy startovné činí 150 Kč pro dospělé. Dětské kategorie jsou zpoplatněny symbolickými pěti korunami a hradí se přímo na místě.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x