V Holešově padla první klapka filmu Erhart

HOLEŠOV - V Holešově o uplynulém víkendu padla první klapka nového českého celovečerního filmu, který je debutem režiséra a scenáristy Jana Březiny. Snímek Erhart chce pro diváka otevřít otázky ohledně stavu společnosti po 30 letech od pádu komunismu a odkazu raného kapitalismu devadesátých let, serveru Zlin.cz to řekla PR manažerka Kateřina Martykánová.

V hlavních rolích nvéh sníku se představí Filip Březina, Lucie Ducháčková, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš a Petra Jungmanová. Film vzniká v koprodukci společnosti Xova Film se zlínskou IS Produkcí, za podpory Státního fondu kinematografie a Zlínského kraje.

Film Erhart zavede diváky do nejmenovaného českého města, kam se ve svých třiadvaceti letech vrací mladý energický muž Erhart, aby se postaral o nemocnou matku. Erhart však bude muset po svém návratu čelit temné historii své rodiny a postupně začne rozkrývat nebezpečné skutečnosti o divoké privatizaci 90. let.

„Téma odkazu 90. let a dopad této éry na současnost je již nějakou dobu ,ve vzduchu´, avšak ve filmu ho zatím vídáme zřídka. Naším záměrem je, aby se o tématu otevřeně mluvilo, abychom jej dokázali reflektovat a lépe pochopit. Při pohledu na současnou společenskou situaci se domníváme, že jde o nezbytný proces a že film, který tato témata postihuje, bude silně rezonovat u široké divácké obce,“ vysvětlil režisér a scenárista Jan Březina, absolvent režie na FAMU, kde studoval pod vedením Věry Chytilové.

Snímek se bude natáčet na řadě míst v Holešově, ale také v Napajedlích nebo Psychiatrické nemocnici Kroměříž. Filmaři si mnohé lokace pro natáčení vybrali na základě doporučení regionální filmové kanceláře Zlín Film Office, která s uvedenými městy spolupracuje prostřednictvím projektu Filmová obec.

Erhart zamíří do českých kin na podzim příštího roku. Projekce snímku by měly ve vybraných kinech provázet rovněž tematické diskuse a setkání s tvůrci a herci.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x