Ve Zlíně byli Zlatým křížem oceněni mnohonásobní dárci krve

ZLÍN – Ve Zlíně se uskutečnil 12. ročník konference Cesty krve, kterou pořádá Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Zlíně ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati s podporou Zlínského kraje. Byli při ní oceněni pravidelní dárci krve, informovala server Zlin.cz Helena Mráčková ze zlínského hejtmanství.

Tato konference je vyvrcholením celoroční kampaně „Řekni ano bezplatnému dárcovství krve!“, která je zaměřena na získávání nových dárců.

Posluchači, mezi nimiž byli zejména mladí lidé – studenti zlínských škol, měli možnost vyslechnout zajímavé informace o dárcovství krve nejen od lékařů, ale také od členů Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje, kteří jsou denně přímými svědky toho, jak nenahraditelný význam má darovaná krev při záchraně lidských životů.

Akce se zúčastnila také radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, která řekla: „Je důležité dozrát k rozhodnutí, kdy se člověk odhodlá darovat krev. Musí k tomu být nějaký impuls. V naší rodině nás ´hecnul´ nejstarší syn a šlo nás pak najednou šest. Sama už chodím pravidelně a vždy se po odběru cítím dobře fyzicky i psychicky, což spolu souvisí. Pokud jsme zdraví, měli bychom se k dárcovství přimět a něco tímto způsobem společnosti vrátit. Budu ráda, když se někdo z vás také rozhodne zapůsobit i na lidi ve svém okolí a obohatit síť dárců krve,“ vyzvala účastníky konference radní Michaela Blahová.

Mezi přednášejícími byl předseda představenstev krajských nemocnic Radomír Maráček, Michaela Stýblová – ředitelka Českého červeného kříže ve Zlíně, primářka Jana Pelková z Transfúzní stanice Krajské nemocnice Tomáš Bati ve Zlíně, doktor Tomáš Novotný ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a další hosté.

Součástí programu bylo také oceňování dárců Zlatým křížem 3. třídy za 80 odběrů a 2. třídy za 120 odběrů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x