Meziříčí se pyšní novou mistryní v tanci na tyči

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Říjen byl ve valašskomeziříčském M-studiu pole dance nejen o pravidelných lekcích pro širokou veřejnost, ale také o intenzivních přípravách na dvě pražská finále Mistrovství ČR v pole art 2019 a Mistrovství ČR a SR v aerial sports. Výsledkem jsou medaile a postup na mistrovství světa, oznámil serveru Zlin.cz za organizátory akce Jakub Mikuš.

Ve dnech 13. a 14. října hostila Praha finále Mistrovství ČR v Pole art. Jedná se o soutěž v pole dance, neboli v tanci na tyči, s uměleckým zaměřením. Hodnotí se nejen technické provedení povinných a nepovinných prvků, ale velký důraz se klade také na vybranou hudbu, kostým a výraz. Své umění předvedlo hned šest dívek z valašskomeziříčského studia. „První místo ve své kategorii s náskokem 16 bodů získala dvanáctiletá Adéla Kubišová. Vloni si vytancovala účast na mistrovství světa v Rusku, letošním prvenstvím si zajistila účast na červnovém mistrovství světa v Kanadě,“ řekla s hrdostí zakladatelka studia Miroslava Palacká. Krásné čtvrté místo si odnesla Lucie Mikšánková, která se současně připravuje také na mistrovství světa v pole sport ve Finsku, kam odlétá za měsíc. Adélu i Lucii připravuje lektorka Nela Lišková.

Své zastoupení měla děvčata z Valmezu také v kategorie doubles, tedy tanec na tyči ve dvojicích. „Šesté místo si vytancovaly Barbora Stolařová a Aneta Hoffmannová, které soutěžily jako dvojice v premiéře. Lektorky Eva Schneiderová a Silvie Dřevikovská pak obsadily sedmou příčku,“ vyjmenovala Palacká.

Velkým úspěchem byla pro místní studio také účast v pražském finále v sobotu 26. října na historicky prvním Mistrovství ČR a SR v Aerial sports, neboli v akrobacii na kruhu. „Zlato si ve své kategorii odnesla opět Adéla Kubišová a stříbro braly Hana Kubešová a Barbora Stolařová v kategorii hoop doubles,“ neskrývala dojetí lektorka Eva Schneiderová, která dívky na mistrovství připravovala. Další krásná umístění získaly Hana Kubešová, která skončila těsně pod stupněm vítězů a pátá Liliana Válková.

„Ke vzniku dobré choreografie vede vždy dlouhá cesta. Jsme rády, že se pořádá stále více soutěží v těchto sportovních disciplínách. Holky do tréninků i choreografií na soutěžích dávají maximum. Odměnou jim je také to, že mohou své umění v choreografiích předvést svým sportovním idolům, které zasedají v porotě. Holkám se na soutěži opravdu dařilo a dvě medaile jsou třešnička na dortu,“ zhodnotila Eva Schneiderová.

Miroslava Palacká, která stála u zrodu valašskomeziříčského M-studia pole dance, sleduje nyní úspěchy svých svěřenkyň spíše zpovzdálí, protože se naplno věnuje mateřským povinnostem. „Holky tvoří skvělý tým i přesto, že se jedná o spíše individuální sport. Dělají mi velkou radost. Netušila jsem, jaké úspěchy naše studio bude mít, když jsem jej před čtyřmi lety zakládala,“ řekla a dodala: „Chtěla bych moc poděkovat všem holkám, které si chodí jen tak zacvičit a odreagovat se. Díky patří také děvčatům, která soutěží a především lektorkám, jež by za studio dýchaly.“

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x